Home

Në blog-un tim në gjuhën angleze, Global Field, do të gjeni një analizë tekstuale të teksteve të Enver Hoxhës nga viti 1944-1981. Mësoni cilat janë fjalët qëndrore që përdori Hoxha në diskursin e tij, mënyrën se si i qasej temave të ndryshme prej artit deri tek denoncimi i “revizionistëve” dhe vizionin luftarak, manikeist të botës që ai promovoi.

Kliko këtu për ta lexuar shkrimin: How to Write Like a True Marxist-Leninist.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s